Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Psí týden: ČT pod tlakem. Něco nám tu chybí. Bez nižších daní to nepůjde

 - 

4514046147_d736507934_zCreative Commons LicenseVáclav Klaus” Autor: Peter Stračina

Prezident Zeman se dál chystá na oslavy výročí konce druhé světové války do Moskvy, v parlamentu se ministři, poslanci a senátoři hádají o všechno možné, sem tam se objeví něco o Babišovi či lidech kolem něj


Připomeňme si, čeho dalšího si v uplynulém týdnu všímal HlídacíPes.org.

  • Známý televizní zpravodaj Michal Kubal si postěžoval na tlak, kterému jsou v souvislosti s děním na Ukrajině vystavena česká veřejnoprávní média. „Projevuje se to spoustou stížností na práci zahraničního zpravodajství. Můžeme se bavit o tom, nakolik je motivace některých českých politiků čistě vnitropolitická a nakolik v tom má prsty třetí mocnost,“ řekl v debatě o českých médiích pořádané společností Post Bellum a moderované šéfredaktorem HlídacíPes.org Robertem Břešťanem. Čtěte zde.
  • „Regály máme plné, ale to ostatní jaksi nepřichází,“ konstatuje sociolog Jan Hartl, který coby spoluzakladatel Střediska empirických výzkumů již dvacet pět let sleduje měnící se nálady ve společnosti. V rozhovoru pro HlídacíPes.org vysvětluje, že Češi ještě „to ostatní“ ani neumějí pojmenovat, i když na Západě o tom sociologové hovoří již léta. Na příkladu Václava Klause ukazuje, jak Češi chtějí uctívat své prezidenty. Celý rozhovor najdete zde
  • Největší odpor k chystanému rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu přichází od energetické skupiny ČEZ a také od Senátorů působících v komunální politice, sdělil jeho prezident Miloslav Kala. Pravomoci NKÚ by se od příštího roku měly rozšířit především o kontrolu hospodaření obcí, ale také Českého rozhlasu, České televize a státních firem včetně ČEZ. Více si přečtete zde.
  • Někdejší ředitel Českých drah Rudolf Mládek má za to, že centrální banka bojuje s deflací marně. Jediným lékem na neduhy českého hospodářství je podle něj snížení daní z příjmů. Přečtěte si jeho důvody.
  • Naopak viceguvernér ČNB Mojmír Hampl je přesvědčen, že jedna z největších osobností české ekonomiky, legendární profesor Engliš by bankéře za jejich současné kroky pochválil. Ve třicátých letech totiž pomáhal stabilizovat korunu podobným způsobem. Hamplovu úvahu najdete zde.

O autorovi

Autorem článku je -pes-