Psí týden: Bojovníci za vyšší dobro, popírání holocaustu, MUDr. Rath, prezident Beneš a oltář pro svobodu

Napsal/a -pes- 16. července 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Čas letí, červenec je ve své polovině, ale okurková sezóna se dostavuje jen tam, kde nemají, co říct (a napsat). HlídacíPes.org nabízí přehled toho, co vám mohlo v uplynulém týdnu na našich stránkách uniknout.

Padesátá léta minulého století (i léta šedesátá, sedmdesátá a osmdesátá) s jejich totalitním pozadím jsou pro mnohé už vzdáleným časem, k němuž už není potřeba se vracet. Jenže připomínat minulost má smysl, i když dnešní doba žije vlastními tématy.

Udělali jsme to v uplynulém týdnu hned v několika textech.

O den později jsme připojili komentář, mimo jiné i jako odpověď na dosti hloupý argument, že  „popírání holocaustu je legitimní vyjádření názoru“. „Různými

logickými vývody lze zpochybnit vše. Pravdu to ale nezmění. Zvěrstva nacistických koncentráků a vyhlazovacích táborů už někteří lidé rozostřují i zpochybňují, přijdou i pochyby kolem zločinů komunistů.“

 

  • Právní stát potřebuje policisty, kteří čestně ctí všechny normy a stejná kritéria kladou na sebe i občany, kterým slouží, napsal ve své glose „Robert Šlachta – nebezpečný bojovník za vyšší dobro“ právník Aleš Rozehnal.

 

  • Prezident Beneš – stále neuzavřená kapitola československých dějin. Nabídneme sérii zajímavých textů z Archivu Ústavu Edvarda Beneše – mj. o únoru 48, o Mnichovu či smrti Jana Masaryka. Začali jsme rozhovorem s autorem knihy, historikem Pavlem Carbolem.

 

 

  • Čínské peníze nezvládnou vše, stejně jako Slavia nedokázala porazit ve fotbale Talin… Nicméně Čína je země pozoruhodná. Když přijedete do Číny, zažijete pocit déjà vu. Přívěsky na klíče, portréty, obrázky, citáty na velkých plakátech, billboardy. Tentokrát však hrdinou není předseda Mao, ale současný vůdce Si Ťin-pching. Více v textu Čína za vlády “Zemanova přítele”, strýčka Si

 

  • Tento výrok pana poslance Schwarze by neměl zapadnout:  “A víte co, demokracie je hezká věc, ale právo, pořádek je taky důležité. RathTakže tento zákon je pro slušné lidi a těch je většina v naší zemi, tak si myslím, že to uvítají…. Víte, radši si obětuju trošku nesvobody, když vím, že budu mít pořádek a že mi na ulicích nebudou lítat vandalové a nebudou mi tady neorganizovaně šířit paniku v nějakých manifestacích.” Náš pohled na věc v textu Roberta Maleckého Chci zákon pro všechny slušné lidi!

 

  • Rath se s Rathem hádá o dědictví po Rathovi. A jde v něm i o peníze z „lahve od vína“. Jak se to všechno seběhlo píšeme v prvním díle série textů zaměřených na zákulisí korupce a dalších nečestných a nezákonných praktik v Čechách. Zákulisí korupce: Jak policie dostala Davida Ratha

 

  • Vystoupení poslankyně ČSSD Pavlíny Nytrové ve sněmovně na téma „homosexuálové chtějí sex s dětmi“ i následný rozhovor pro týdeník Respekt, dává nahlédnout do způsobu, jak také lidé v Česku získávají informace, pracují s nimi a na základě čeho si vytvářejí své názory: Poslankyně Nytrová, mentální mor a proč je hlupák přesvědčen, že je chytrý

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)