Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Proč uprchlíky nepřijímají muslimské státy? Vysvětlení v přiložené mapě…

 -   - 

6819649614_7e22037009_z Autor: FreedomHouse / Foter / CC BY

Otázku z titulku vznášejí čeští i evropští politici i občané zemí EU, kam uprchlící ze Sýrie a dalších zemí míří. Často s odpovědí, že muslimské země v podstatě žádné uprchlíky nepřijímají. Jaká je tedy realita?

Uprchlický tábor Zaatri v Jordánsku Podle dat Vysokého komisariátu pro uprchlíky OSN bylo k srpnu 2015 (u dat o vnitřní migraci k listopadu 2014) v zemích sousedících se Sýrií v součtu více než čtyři milióny uprchlíků.

Mapu zveřejnila Evropská komise.

Syrští uprchlíci v zemích sousedících se Sýrií:

– v Turecku: 1,8 miliónu

– v Libanonu 1,2 miliónu

– v Jordánsku 630 tisíc

– v Iráku 250 tisíc

– v Egyptě 156 tisíc

syřani

O autorovi

Autorem článku je -pes-

Komentáře

Komentářů (18)
 1. Petr Havelka napsal - dne 20.9.2015

  No a znáte vysvětlení proč Saudská Arábie = 0?

  • Martin Tomášek napsal - dne 21.9.2015

   Saúdská arábie afaik přijala uprchlíky taky, je jich tuším okolo 10 tisíc.

 2. Agnes napsal - dne 20.9.2015

  Polopravda – otázka je, proč uprchlíky nepřijímají bohaté arabské země, jako je SAE nebo Kuvajt a raději nabízejí, že v Německu postaví pro své souvěrce mešity… Odpověď je, že jde o cílený útok na křesťanskou cilivilizaci, kdy arabské země vysílají své chudé jako “pěšáky”, jako předvoj jimi vedené “Trojské války”.

  • Michal napsal - dne 21.9.2015

   Kéž by nám Hospodin ono křesťančení z huby do rukou vraziti ráčil…

  • Petr Homoláč napsal - dne 22.9.2015

   Tak ta válka je vedena těmi muslimy úplně blbě. Například žádný nechce a nejde do Česka. A my jim pak až dobudou Německo vpadneme statečně do zad svou armádou statečných husitských bojovníků.

 3. Zilogat0r napsal - dne 20.9.2015

  Mapka vubec nevysvetluje, proc nejvetsi a nejbohatsi zeme, jako je Saudska Arabie, neprijala NIKOHO.

  • Ondřej Neumann napsal - dne 20.9.2015

   Ano. Mapka KONSTATUJE, kolik kdo přijal…

   • Tomáš Beran napsal - dne 20.9.2015

    Evropská komise přece nebude šťourat do Saúdské Arábie, když jí teď pomohla k funkci v panelu Rady OSN pro lidská práva, že? 🙂

 4. Jan Renner napsal - dne 20.9.2015

  According to the UNHCR’s representative for the Gulf region, there are 500,000 Syrians in Saudi Arabia, but in “official documentation they are referred to as “Arab brothers and sisters in distress”” and not as Syrian nationals. https://en.wikipedia.org/wiki/Syrians_in_Saudi_Arabia

 5. Dr. AZ napsal - dne 20.9.2015

  Bezvadná demagogie čiší už z titulku článku. Žádný politik nezpochybňuje Vaši mapku, i když bych se nedivil, i kdyby i ona byla nějak upravena tak, aby působila tak, jak potřebujete. Autor pravděpodobně nezaregistroval, že v případě “nepřijímání uprchlíků” se vždy mluvilo o Spojených arabských emirátech, Saúdské Arábii, Kataru či Kuvajtu. Ty letos opravdu nepřijaly ani jednoho uprchlíka. Jinými slovy – počet uprchlíků v těchto zemích je nula! Takže vážený autore propagandistického článku, pokud jste férový, tak se k tomu postavte čelem. Obávám se, že u Vašeho výkřiku ale zůstane.

  • Ondřej Neumann napsal - dne 20.9.2015

   Úpravami mapky jsme strávili poslední dva měsíce 🙂

 6. Aleš napsal - dne 20.9.2015

  Turecko slouží jako cesta do Evropy, Libanon je bývalá křesťanská země. A lidi se ptají, proč uprchlíky neberou bohaté státy Perského zálivu. Takže odpovídáte na otázku, kterou nikdo nepoložil.

  • Ondřej Neumann napsal - dne 20.9.2015

   Jsme na lopatkách 🙂

 7. Petr napsal - dne 21.9.2015

  Správnou otázkou je, proč uprchlíci neprchají po bezpečné zemi do ropou a vírou oplývajících zemí a místo toho volí nebezpečnou cestu a možná i smrt při cestě do EU. Dávám novinářům den, maximálně dva na samostatnou investigativní činnost místo dvouměsíčního sezení nad slepou mapou 😉

 8. Arnošt napsal - dne 21.9.2015

  1) z islámských zemí BV, jak naznačili někteří komentátoři, chybí mapka jak arabských zemí Perského zálivu a celého Arabského poloostrova, tak Íránu.
  Libye je rozvrácená, tam toho není třeba, ovšem i Pákistán, od Sýrie vzdálený zhruba stejně jako Německo, by mohl být zajímavým ukazatelem “islámské solidarity” zakotvené v nedezinterpretovaném právu šaría (jeden z pěti pilířů: “zakát”). Podobně pak Ingušetie nebo Čečna, do kterých proudí kremelské rubly na vyzbrojování islámských bojovníků na Ukrajině.

  2) Jak z Eritreje tak Sýrie je to do nich
  a) mnohem blíže než do Evropy, (zejména vysněného Německa, které za účelem prosazení eurosocialistické ideologie zajišťující vždy dostatek natažených rukou a tedy i voličů, porušuje pravidla Schengenu)
  b) řada z nich má společný jazyk
  c) řada z nich žije z ropného bohatství
  d) většina z nich má velmi podobnou kulturu
  e) Eritrea je dokonce od Saúdské Arábie oddělena pouze Rudým mořem, které je předpokládám stejně splavné jako Egejské.

  3) je s podivem, že obyvatelé dár al-islám (území pokoje) hledají pomoc v dár al-harb (území války – “satanský” Západ), zatímco zeměmi dár al-islám z oblasti Perského zálivu je jim odpírána – Saúdská Arábie raději postavila drahý supermoderní plot hlídaný 30.000 vojáky https://en.wikipedia.org/wiki/Saudi%E2%80%93Iraq_barrier

  4) je s podivem, že se imigrace děje v masovější míře až v okamžiku, kdy Rusko začalo se zásadnějšími viditelnými revizionistickými geopolitickými tahy (2014), zatímco válka v Sýrii vypukla už v roce 2011.
  Rusko samo jako evropská země také uprchlíky nepřijímá, ale naopak do IS lifruje svoje militantní Čečence a zbraně (aby následně podporou Assada “ukázalo jak umí problém vyřešit” a vydělalo tím pár diplomatických bodů na mezinárodní scéně), a přes Polsko asijské národy z vlastního území i států bývalého SSSR (denně cca 300 lidí, prakticky v našich médiích nereferovaná druhá -východní- vlna imigrantů, za mlčení o tom, kolik jsme dosud za uplynulá léta přijali Ukrajinců, Rusů a jiných národů z východu), což se kryje s plány ruského ideologa Dugina na zalití Evropy “Číňany, muslimy, asijským kočovnictvím” z roku 1998

 9. Petr Homoláč napsal - dne 22.9.2015

  Zdá se, že jedna středněvýchodní země, která opravdu nepřijala ani jednoho uprchlíka exisuje. Izrael.

  • Jehowa napsal - dne 29.9.2015

   Blbost, celý Izrael je složený z uprchlíků a naposledy přijímal Židy uprchlé z Etiopie