Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Náborová kampaň se BIS daří. Jen za červen se přihlásilo 2000 zájemců

 -   - 

5898810107_65c63d53a7_z Autor: John Christian Fjellestad / Foter / CC BY

Už druhý měsíc Bezpečnostní informační služba veřejně inzeruje, že nabírá nové lidi. Vidina práce pro tajnou službu přilákala tisíce zájemců.

„Za měsíc červen registrujeme přibližně 2000 zájemců. Při srovnání se stejným obdobím 2014 je to přibližně stoprocentní nárůst,“ říká mluvčí BIS Jan Šubert.

Kolik lidí neprojde sítem a kolik jich BIS má v plánu celkově přijmout už ale prozradit nechce.

Česká vláda – mimo jiné i v reakci na útoky na redakci Charlie Hebdo v Paříži – rozhodla, že se rozpočet BIS zvýší „o desítky miliónů“ a nárůst potrvá několik let. Rozpočet by pak měl dosáhnout zhruba 1,5 miliardy korun.

V loňském roce BIS pracovala se sumou 1,15 miliardy, částkou pod úrovní rozpočtu roku 2005. Kontrarozvědka s ohledem na finance musela v minulých letech i propouštět.

„Vstřícný postoj vlády nám nyní umožňuje zpravodajské i podpůrné týmy posílit a rozšířit,“ připouští BIS. Kolik z rozpočtu BIS jde na personální posílení podle Jana Šuberta není veřejná informace.

„Nemohu uvádět přesné číslo. Nicméně – je to částka, která nám umožní pokrýt náklady na posílení a rozšíření našich operačních týmů v rozsahu, který potřebujeme k plnění rostoucích nároků a úkolů,“ podotýká mluvčí BIS

Bezpečnostní informační služba podléhá přímo vládě a má i vlastní kapitolou ve státním rozpočtu. Významnou součástí práce BIS je právě i sledování projevů organizovaného zločinu a terorismu v ČR.

made with ChartBoot

O autorovi

Autorem článku je Robert Břešťan

Komentáře

(1) komentář
  1. petrph napsal - dne 25.7.2015

    Bohužel, tedy při pohledu na nedávné “úspěchy” našich tajných služeb se dá asi odhadnout jací lidé a s jakými záměry se tam budou hlásit-ale i budou vybíráni.
    Dopady pro slutečnou ochranu svrchovaných zájmů České republiky a jejich demokratických a právních principů naprosto nulové. Nelegální fízlování podle rozkazů partikulárních politických skupin a využívané zejména pro stejně nelegální politické vydírání a a persekuce téměř zaručeno.