United Nations Photo / Foter / CC BY-NC-ND,

Mapa světových i československých uprchlíků: od roku 1975 do současnosti

Napsal/a -pes- 5. srpna 2015

Na mapě shrnující přehledně data o nejrůznějších uprchlických vlnách nechybějí ani lidé opouštějící ve velkém komunistické Československo.

Historické informace vycházejí především z údajů Vysokého komisariátu OSN pro uprchlíky a dat OSN o světové populaci mezi lety 1975 – 2012. Ke konci roku 2013 registrovalo OSN více než 15 miliónů uprchlíků.

Mapa ovšem nezahrnuje dnes tolik skloňované ekonomické uprchlíky, její součástí není ani nezanedbatelný počet lidí, kteří se uprchlické statistice vyhýbají – například Mexičané v USA.

Mimo tuto statistiku zůstávají i vnitřní uprchlíci zůstávající ve svých domovských zemích zmítaných konflikty či zničené přírodními katastrofami.

Mapa odráží především důsledky politických a sociálních krizí a jejich dopad na uprchlické vlny v průběhu let.

Pokud jde o Československo – statistika neobsahuje velkou vlnu imigrantů bezprostředně po událostech roku 1968. I tak ale na základěš dostupných statistik OSN zobrazuje stovky lidí, kteří totalitní Československo rok za rokem opouštěli.

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies