Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
kristalovalupa.cz, Screenshot znělky Křišťálová Lupa 2016

Křišťálová Lupa 2016: HlídacíPes.org potvrdil druhé místo v kategorii Obsahová inspirace

HlídacíPes.org bodoval v anketě Křišťálová Lupa 2016 – Cena českého internetu. Nominace získal v kategoriích ZPRAVODAJSTVÍ a OBSAHOVÁ INSPIRACE. V druhé jmenované jsme druhým místem zopakovali úspěch z loňského roku. Mezi zpravodajskými weby jsme se pak umístili na sedmé příčce.

Letošní anketa Křišťálová Lupa 2016 – Cena českého internetu zná vítěze. Ve čtvrtek večer byly na tradičním místě – v pražském Divadle Archa – oceněny nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého internetu.

Projekt Žurnalistiky ve veřejném zájmu – server HlídacíPes.org – se díky nominacím ocitl ve společnosti toho nejlepšího a nejúspěšnější ze současného českého internetu – například Avast.com, Alza.cz, DVTV, Rohlík.cz, youtubera Jirky Krále či Heuréka.cz.

ČT24, iDnes a… HlídacíPes.org

2016-12-01-17

V kategorii ZPRAVODAJSTVÍ o vítězích rozhoduje hlasování veřejnosti. O přízeň s námi soupeřily ty největší a nejnavštěvovanější zpravodajské servery – Aktuálně.cz, ČT24.cz, Deník.cz, DVTV, E15.cz, iDnes.cz, iHNed.cz, Novinky.cz a Zpravy.rozhlas.cz.

Už nominace do této elitní desítky byla velkým úspěchem a oceněním. Přestože je HlídacíPes.org nejmladším projektem z nominovaných, obsadil krásné sedmé místo. Před takovými velikány, jakými jsou E15.cz, Ihned.cz a zpravodajským webem Českého rozhlasu.

Letošní výsledky přinesly i konec dlouholeté hegemonie serveru iDnes.cz. Na špici obliby u veřejnosti se vyšvihl projekt internetové televize DVTV.cz.

Ti, kteří inspirují

2016-12-01-18

V kategorii OBSAHOVÁ INSPIRACE rozhodovala odborná porota. Za předchozí rok 2015 se v této kategorii umístil HlídacíPes.org na druhém místě za projektem Praha vs. prachy, který běží na Stream.cz.

Letos jsme úspěch zopakovali. Opět to bylo druhé místo, tentokrát se před nás dokázal vmáčknout jen tiskový odbor ministerstva kultury a jeho neotřelé vystupování na twitteru.

Letošní nominace v kategorii Obsahová inspirace:

 • AZ247 – Web založen na ironii a sarkazmu.
 • Fripito – Aplikace s cestovatelsko-fotografickými průvodci po světě.
 • HlidaciPes.org – Projekt originálního a investigativního zpravodajství Ústavu nezávislé žurnalistiky.
 • Karel je King! – Projekt Českého rozhlasu u příležitosti oslav 700. výročí narození Karla IV.
 • Livetouring.com – Unikátní zdroj informací, databanka zkušeností a praktických rad ostatních turistů, cestovatelů a výletníků.
 • Ministerstvo kultury na Twitteru – Aktivita MK na sociální síti Twitter.
 • MladýPodnikatel.cz – Magazín Jiřího Rosteckého plný know-how pro začínající podnikatele.
 • Pořad Luďka Staňka – Pořad na Streamu, ve kterém se Luděk Staněk „dívá na blbosti, aby diváci nemuseli“.
 • SlowTV na Playtvák.cz – Přímé přenosy obyčejných i neobyčejných událostí bez jediného střihu na serveru Playtvák.cz
 • Superlife – Superlife je aplikace a web pro váš zdravější život.
 • Yusra plave o život – Multimediální projekt Českého rozhlasu o osmnáctileté syrské plavkyni.

Jak jsme bodovali v roce 2015

HlídacíPes.org – Žurnalistika ve veřejném zájmu je prvním projektem Ústavu nezávislé žurnalistiky a odstartoval 10. prosince 2014, symbolicky na Den lidských práv. V Křišťálové lupě 2015 jsme získali čtyři nominace a následující umístění:

 • Obsahová inspirace – 2. místo
 • Projekt roku – 4. místo
 • Veřejně prospěšná služba – 7. místo
 • Cena popularity – 7. místo (hlasovala veřejnost)

Jak si vede HlídacíPes.org

HlídacíPes.org se za necelé dva roky stal respektovaným zdrojem původních informací, které přebírají všechna tuzemská média. Naše informace citovaly i média světová: britské BBC a The Economist, americký magazín Fortune, mnohé evropské deníky i servery.

Letos v listopadu HlídacíPes.org podle Google Analytics registruje 388.000 návštěv, 237.000 uživatelů a 576.000 zhlédnutých stránek.

V listopadu jsme například zmapovali kompletní byznys Andreje Babiše. S autorkou unikátní analýzy Eliškou Hradilkovou Bártovou o její práci a zjištěních natočila rozhovor internetová DVTV. Rozhovor se stal nejúspěšnějším příspěvkem týdne s více než 136-tisíci zobrazeními.

A kdo bodoval letos?

Zde je přehled vítězů jednotlivých kategorií. Podrobnější výsledky najdete na stránkách Křišťálové lupy.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno