Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Jiří Vyvadil má sen: Rusko v České republice a mír (pokud možno) pro všechny

 -   - 

4127815462_d1cf989c61_z Autor: archer10 (Dennis) (61M Views) via Foter.com / CC BY-SA

Je osm tisíc spřízněných duší na facebooku dobrým základem pro vznik nového politického hnutí? Když se můžete opřít o Vladimira Putina, tak určitě! Je aspoň přesvědčen někdejší politik, soudce a současný proruský aktivista Jiří Vyvadil.

Na svém facebookovém profilu oznámil záměr „přeměnit skupinu Přátelé Ruska v ČR v politické hnutí stejného názvu“.

Rusko – mír (pokud možno) pro všechny

„Staneme se nejradikálnější protestní stranou či hnutím proti tomu, co se zde po celé čtvrtstoletí vytvářelo a co nemá šanci. Přátelé Ruska v České republice budou chtít klást změnit tuto zemi od základu,“ burcuje Vyvadil.

Rusko má podle něj „na mysli rozumné a dobré uspořádání světa a mír pokud možno pro všechny“.

„Rusko je zárukou nového a mírového uspořádání světa. Spojme se s ním,“ vytyčuje základ programu Vyvadil.

Poté, co si pod svým textem přečetl zhruba padesátku facebookových komentářů, usoudil, že nápad „může být bomba“ a „musíme se do toho pustit“.

S Putinem se nemusíme strachovat

„Jedno je jisté. Ten název jde tak natvrdo a rozdráždí naše kruhy, že sám o sobě splní na 80% naše cíle. Jestli uspějeme ve volbách je nyní zcela nepodstatné. Ale jako facebooková skupina jsme už své síly vyčerpali,“ sumarizuje Vyvadil, ale hned si dodává sil:

„Nevěřím, že budeme ztrácet. Když Putin získává podporu i mezi předními republikánskými kandidáty na prezidenta Trumpem či Cruzem, přece se nebudeme strachovat.“

O autorovi

Autorem článku je Robert Břešťan

Komentáře

Komentářů (8)
 1. smih napsal - dne 22.12.2015

  Vyvadil je blázen.

  • Petys napsal - dne 22.12.2015

   Hoďte na něj síť.

 2. SuP napsal - dne 22.12.2015

  A pak že není svoboda slova a vyjádření.

 3. Jan E Bárta napsal - dne 22.12.2015

  pan Vyvadil spíš není blázen, ale jen pouhý agent, jakých je u nás zřejmě tolik, že ani BIS nemá ponětí. Nebo má, píše to vládě, a ta nic nedělá. Nové byty v Praze kupují jak známo většinou Rusové a vytváří se tak pátá kolona. Historie to jednou zhodnotí. to ale pro tuto generaci bude už pozdě. Lidé by měli vzít selský rozum do hrsti a nechat si od dědečků a babiček vyprávět příběh o Stalinovi a jeho době. Je to jako s Marxismem: vždy se po nějaké době vyskytnou idioti, kteří si myslí, že na tom je něco dobrého, i když si lidstvo již vícekrát vyzkoušelo, že to nefunguje. Čelíme (západ)dosud nevídanému zneužívání svobody slova a sami, díky nákaze “multiliberalismem” jsme neschopni adekvátně reagovat. Odpovědnost dnes leží na politických silách demokratické pravice a jejich voličích, samozřejmě také u nás v Česku.

  • Arne napsal - dne 22.12.2015

   Vypadá to tak a ještě má podporu Mana který nás tlačí na východ.

 4. J.Němec napsal - dne 22.12.2015

  Až bude mít pan Vyvadil svůj zrádcovský stát a bránit ho bude rambo z Trocnova pan Holkup se svou pseudovlasteneckou jednotkou, konečně nastane čas aby měla Česká republika nové hrdiny. Rusové za přispění našich komunistů nám jich spoustu zlikvidovali a ti dožívající se musí dnes stydět za dnešní zrádce. Československo mělo milion komunistů, tisíce komunistických důstojníků v armádě, tisíce komunistických policistů, tisíce STB nacistů a ohromné množství přisluhovačů bez morálky. Putin i Vyvadil mají jistě z čeho vybírat. Ale ne všichni mají vymazaný mozek a strach.

 5. Josef napsal - dne 23.12.2015

  Tak se mi zdá, že když se nepodařilo doručit našim nacionalistům, neonacistům a komunistům příspěvek od Rusů přes pana Ransdorfa a švýcarskou banku, povedlo se to přes někoho jiného.