Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Hrad potvrdil odchod Jindřicha Forejta – z osobních a zdravotních důvodů

 -   - 

640px-vaclav_klaus_a_ivan_gasparovic_ve_vile_tugendhat_2013-03-06_4794a_jindrich_forejtCreative Commons License Zdroj Autor: Martin Strachoň / Wikimedia Commons

„Jindřich Forejt se k dnešnímu dni, tedy k úterý 6. prosince 2016, z osobních a zdravotních důvodů vzdal místa ředitele Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky a požádal o rozvázání pracovního poměru dohodou ke dni 31. prosince 2016. Této žádosti bylo vyhověno,“ napsal na web Pražského hradu mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Potvrdila se tak informace již z konce minulého týdne, že šéf hradního protokolu ve funkci skončí. Od pátku měl zapečetěné dveře do své kanceláře. Hrad bližší zdůvodnění odchodu Jindřicha Forejta neposkytl.

Působení Jindřicha Forejta na Hradě v posledních týdnech provázela řada přešlapů – mimo jiné pozdní přílet na pohřeb slovenského prezidenta či kauzu Brady.

Svou roli zřejmě v konci jeho působení sehrálo i to, že o vliv na prezidenta Zemana se již delší dobu Forejt přetahoval se Zemanovým poradcem Martinem Nejedlým a kancléřem Vratislavem Mynářem.

Problémy byly ale závažnější. Součástí příběhu kolem Hradu a Forejta je i bezpečnostní riziko. Nahrávky, které má HlídacíPes.org k dispozici, a které se ale rozhodl nezveřejnit, zachycují Jindřicha Forejta při užívání drog.

Podle bývalého šéfa rozvědky Karla Randáka je v takovém případě bezpečnostní riziko mimořádné. “Bezpečnostní riziko je hlavně to, že takové věci vůbec dělá,” říká Randák k užívání drog. “Vysoce postavený státní úředník nemůže mít v takovém případě vůbec bezpečnostní prověrku,” dodává s tím, že hlavní problém je vydíratelnost.

O autorovi

Autorem článku je -pes-

Komentáře

Komentářů (6)
 1. Němec napsal - dne 6.12.2016

  Jelikož pan Forejt očividně kypí zdravím tak je potěšitelné, že nevypadl z okna.

 2. sundialer napsal - dne 6.12.2016

  To musí být nějaká hodně infekční choroba, když mu kvůli tomu zapečetili kancelář. Proč nás proboha musí pořád někdo tahat za nos, jenom to podporuje nejrůznější spekulace, a když nakonec vyjde pravda najevo, už to nikoho ani nezajímá.

 3. eda napsal - dne 7.12.2016

  Pokud vím, tak Forejt měl a má bezpečnostní prověrku. Pokud to celé není fejk (jako že asi ne), pak se do pochybnosti dostává smysl a důvěryhodnost prověrek NBÚ. Není pak možné, že NBÚ dává (Forejt) a nedává (Mynář) prověrky na politickou objednávku?

 4. ČERT napsal - dne 7.12.2016

  A neměl by jít tenhle Forejt, kterého si právě vychvaloval ex-president Klaus, jít dělat velvyslance do Vatikánu? Aspoň tedy podle presidenta Zemana; a i přání Forejta samotného.

 5. rich napsal - dne 9.12.2016

  Souhlasím s “eda napsal”.Na NBÚ by se měl udělat průvan.A přicmrndávám-tak jak to tedy bylo s rezignací Šlachty?
  Hlavně jsem si ale chtěl postýsknout,zda bude o padajícího Zemana teď náležitě postaráno.Po letech si neumím Prezidenta bez přítomnosti pana Forejta představit.Byl pro něho ztělesněním chůvy,předvídatelnosti,chodítka,návodu k použití a bontonu.Zdá se mi,že nepřítomnost pana Forejta měla první procedurální kokty při současné návštěvě Prezidenta v parlamentu ke schvalování zákona o rozpočtu na r.2017.
  Bohužel,tak se stane,když člověk přecení svou nedotknutelnost ve světle přízně nedotnutelného.

 6. Libor napsal - dne 11.12.2016

  Já být v práci pod drogou, tak jdu na §53 ZP a dohodou???To je pro p. JF pohoda……….