Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

HoupacíOsel.cz: Samková čaruje, Zeman varuje, Kryl se otáčí v hrobě

 - 

vico Autor: Fedor Vico, www.sorry.cz

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem doprovodil časopis Sorry.

  • Pondělí: Už osm Čechů si přivezlo z Karibiku virus zika. Doporučujeme spíše jiné suvenýry. – Národní kontrolní úřad prověřil Ministerstvo dopravy ČR. Vytkl chybnou koncepci, absenci vývojové strategie a porušení rozpočtové kázně. Ministerstvo oponuje, že vše bylo v souladu se zákonem. Ohánět se zákony při prošustrování téměř půl miliardy korun, no nevíme. – V Praze má stát železniční spoj mezi letištěm Václava Havla a centrem města. V roce 2024. Smělé plány, vzhledem k dosavadním budovatelským výsledkům. – Francie najala 3500 lidí na ochranu zápasů šampionátu EURO. Později se ukázalo, že 82 z nich je sledováno kvůli podezření z terorismu, jujky. – Šíitské milice osvobozují Fallúdžu od IS. Podle zpráv tyto milice mučí civilisty, dneska už nic nemůže mít happy-end. (MK)
  • Úterý: Americká policie vyslýchá papouška. Ten jí dal základní indicie ohledně vraždy, která se udála v jedné z domácností ve státu Michigan. Papoušek skvěle zopakoval celý inkriminovaný okamžik i s výkřikem „nestřílej“. Budete-li mít v úmyslu porušit zákony, nedělejte to před papouškem. – Všichni tři komunisté v ruské Státní dumě (tedy ti, co ještě nestihli přejít do jiné strany) míní, že sovětským vojákům účastnícím se okupace Československa v roce 1968 by měl být přiznán status „válečný veterán“. Cílem přece bylo potlačení převratu, což dokázal před nedávnem dokument uveřejněný ruskou televizí. A chudák Kryl rotuje v hrobě: „Spasibo bolšoje, nikagda nězabuděm…“– Samková čarodějkou. Na shromáždění před tureckým velvyslanectvím se tato hrdinka českých žen postavila na barikádu a třikrát proklela tureckého velvyslance. Český ráj to na pohled… – Babiš si založil kavárnu, Bělobrádek zase cukrárnu. Jejím účelem je parodování právě Babišových videopříspěvků. A jde mu to poměrně slušně: posuďte sami. (ToP)
  • Středa:V Česku vládne fašistická totalita. Na pracovníky České televize si posvítí občanské komise a občanské soudy. ČT je vlastizrádná organizace podléhající diktátu EU a vlastněná ilumináty a zednáři.“ Tohle všechno se dozvíte, budete-li chodit na proti-imigrantské a proti-bůhvíčemu demonstrace. A přesně takhle dopadnete, budete-li číst ty vaše Aeronety. Kdybyste raději četli Osla… – V Kalifornii vyhrála Clintonová. To znamená, že socialisté pod vedením Bernieho Senderse utřeli. Velká škoda. Takový sympatický starý pán to byl. – Policie má v plánu vznik nového superúřadu. Tuhý pochopil, že jde do tuhého, a tak všechny okolo ujišťuje, že Šlachta o práci nepřijde. Šlachta na to má jiný názor a podává rezignaci. – Svobodná strana Rakouska, jejíž kandidát Norbert Hofer neuspěl v prezidentských volbách, zvažuje žalobu. Nelíbí se jí korespondenční hlasy. A vůbec, jak si může dovolit vyhrát volby někdo jiný než jejich kandidát? Neslýchané… (ToP)
  • Čtvrtek: Ministerstvo dopravy si nechá vypracovat studii o praktičnosti a smysluplnosti Zemanova amerického snu o kanálu Dunaj-Odra-Labe. Za více než 22 milionů korun. Je to jako nové filmy M. Nighta Shyamalana: Ještě to není hotové, tušíte, že to bude propadák, ale stejně to bude stát majlant. – Miloš Zeman navštívil Arménii. Kromě naštvání Turecka uznáním arménské genocidy dostal jako dárek 400 litrů luxusního koňaku. Míla vykasal rukávy a jede na rekord! – Řecko vrátilo do Turecka okolo 1500 migrantů. Vzhledem k momentálnímu rozpoložení Erdogana očekáváme lidský ping-pong. – Ve Francii plánují zakázat sledování fotbalu na velkoplošných obrazovkách v barech a zahrádkách. Taková shromáždění by se prý stávaly snadným terčem pro teroristické útoky. “Poslouchej, Ahmede, lidi se teď prej neshromáždí v barech, když jim to zakázali!” “Ach jo, tak už nám zbejvá jen ten stadion s desítkami tisíc lidí.” (MK)
  • Pátek: „Hysterie okolo Šlachty na mě působí jako součást předem připravené volební kampaně ANO,“ uvedl Sobotka. Zatímco ve Francii pozvolna startuje EURO, u nás pozvolna padá vláda. – Stoupenci Brexitu vedou podle odhadů průzkumu společnosti ORB o celých 10 %. Nemilé. – Odpůrci muslimů se hádají o název „Alternativa“. V Česku existují celkem tři skupiny s podobným názvem obsahujícím právě ono slovo. Konvička a jeho partička právně napadají subjekt, který si jejich zaslíbený název (Alternativa pro Česko) zaregistroval. A pak se jim nemáte smát… – Kapela Queen se zlobí na Trumpa kvůli používání jejich písní během kampaně. Nejsou však sami. Na stejnou věc si stěžovala také zpěvačka Adele, R.E.M. nebo Rolling Stones. A pozor, také zpěvák Neil Young! Ten je však původem Kanaďan! How dare you, Donald?! (ToP)
  • Víkend: Zahraniční mise českých vojáků loni přišly na 1,12 miliardy korun, nejdražší je dlouhodobý pobyt v Afghánistánu. Neskutečné, už mají být dávno na hranicích a chránit nás před invazemi uprchlíků, trpaslíků a mimozemských ještěrů! – V sobotu to bylo 74 let od vyhlazení Lidic nacisty. Miloš Zeman při této příležitosti varoval společnost před neonacisty. Jedna z mála chvil, kdy člověk nemá chuť ho praštit. – Kvůli odchodu Šlachty by podle Pavla Bělobrádka vláda padnout nemusela. Takže to vypadá, že jen Babiš by potřeboval snickersku. – V centru Osla se demonstrovalo proti Barnevernetu a jeho praktikám při odebírání dětí. Tedy, v tom norském, ne u nás. Nám by na těch malých smráďatech nemohlo záležet míň. (MK)

Houpací Osel pořádá sbírku na tištěné vydání. Můžete ho podpořit na Startovači.

O autorovi

Autorem článku je Redakce Houpaciosel.cz