Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Houpací Osel.cz: Pražský průvod mizerného vkusu, komouši z Talibánu a proč izraelští vojáci nesmí lovit Pokémony

 - 

Koštýř Autor: Jiří Koštýř, www.sorry.cz

Politicky nekorektní shrnutí týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem tradičně doplnil časopis Sorry

  • Pondělí: Lék na nezaměstnanost? Pracujme jen tři dny v týdnu, říká miliardář. Milionáři budou pracovat 5 dní v týdnu a zbytek těch 7 dní. To bude ráj na zemi. – V RegioJetu zemřel muž. Měl cukrovku, klimatizace ve vlaku nefungovala. Pověsí Jančura na své autobusy reklamu, že mu mají volat pozůstalí? Samé otázky. – Šlachta kývl nabídce od Babiše. Bude z něj náměstek u celníků. Musí se vrátit do služebního poměru a vyhrát výběrové řízení. No, snad ho traktorista vyhraje (už si odkládám peníze na pokutu za urážku orgánu, klídek) a Ištván snad zakládá spis a připravuje se na razii. Pusu. – Sáblíková čeká dál. Rozhodnutí sportovní arbitráže se odkládá. V nejhorším může čekat až do paralympiády. Tam má velké šance uspět. – Čínu rozčílily vadné čínské vlajky v Riu. Pak se ukázalo, že byly made in China. Takže všechno v pořádku. (AB)
  • Úterý: Pokud jste v úterý pracovali v médiích, bylo na výsost jasné, že můžete jít domů, protože nevyprodukujete nic zajímavého. Do DVTV totiž dorazila Olivka Žižková. Tato nová hvězda českých internetů stihla zmínit, že neví, o čem má písničky, ale mohou se hrát u táboráků. Taky nechyběla zmínka o touze Žižkové pořídit si bouchačku (myslíme, že po tomhle rozhovoru na psychotesty ani chodit nemusí). A pochopitelně, v každém dobrém rozhovoru se musí host zmínit o svých stydkých pyscích. Takže nechybělo ani to. – Čeští muži mají dost spermií a klesání plodnosti je mýtus. Takže nasaďme upnuté džíny a položme noťasy na rozkroky. – Jihomoravský kraj zaplatil lobistce Mrencové 3,7 milionů korun, přiznali kluci od Haška. Na to, že ji Hašek nikdy neviděl a nevěděl, zda existuje, to je docela slušný posun. Ale tak, jižní Morava si potrpí na tradice a Haškovo lhaní už je asi jedna z nich. (JM)
  • Středa: Soudkyně Králová nechce soudit Nečasovy v kauze trafik poslancům ODS. Králová už v minulosti dvakrát Nečasovy zprostila obžaloby v kauze zneužití vojenského zpravodajství. Na věšení nepřátel lidu si tedy budeme muset ještě chvíli počkat. – Talibán sestavil elitní jednotku. Komando, které čítá na 300 mužů, má název Rudá skupina. Tak už je to oficiální, už i Talibán má vlastní komouše. – Muslimové se zúčastnili katolické mše za francouzského kněze Jacquese Hamela. Konvička s Hamplem se snaží přemluvit Blanické vojsko k útoku. – Ukrajinští diverzanti útočí na Krym, hlásí Moskva. Si Ukrajinci už nemůžou pořádat manévry na vlastním území? – S libertariány se teď roztrhl pytel. Asi je děsně cool „žít a nechat žít“. Jeden libertarián se teď dokonce uchází o Bílý dům. A jeho hvězda pozvolna stoupá. Donaldovi teče do boty. – Do Česka má v brzké době přiletět nejmocnější žena Evropy, Angela Merkelová. Zeman opevňuje Hrad. (ToP)
  • Čtvrtek: Trump označil Obamu za zakladatele Islámského státu. Jeho bojovníci amerického prezidenta prý ctí. Není to pravda, ale nařčení ze satanismu už vyplýtval na Hillary, takže musel nasadit něco méně uvěřitelného. – Staří Řekové přinášeli Diovi i lidské oběti, ukazují nálezy. Navrhuji hnát všechny řecké důchodce k mezinárodnímu soudu v Haagu. A naše seniory taky. Jen pro jistotu. – Ukrajinský prezident nařídil nejvyšší bojovou pohotovost u Krymu a na Donbasu. Reaguje tak na Rusku, které ovšem nic neudělalo a Gliwice byly polská provokace. – Ženu vystrašil v ložnici chameleon. Když se zbarvil do podoby Alana Delona, strávili spolu hezkou noc. “Jediné, co mi vadilo, bylo to, že si pořád olizoval oko,” posteskla si žena. To u našich partnerů nesnášíme taky. (JM)
  • Pátek: Moskva poslala na Krym rakety S-400. Takhle se totiž chová země, která chce mír a nic než mír, kdybyste to náhodou nevěděli. – Obrovský boom pokémonů má kromě pozitivních stránek, mezi které se řadí například fakt, že vidíte občas venku i nějaké zmateně pobíhající tlusté děti s iPhony, také stinné stránky. Například v Kanadě lidé v honbě za příšerkami vcházejí do vojenských areálů a základen, kam mají vstup zakázaný. Izraelci dokonce ve hře spatřují bezpečnostní hrozbu, a svým vojákům lovení pokémonů zakázali. – Ruští hackeři útočili rok na server Demokratické strany. Americké služby je sice sledovaly, ale vzhledem k utajení celé akce o tom nesměly nikomu říct. Výsledek je takový, že Rusové získali nějaká ta data a Amíci zase vědí, že je někdo před rokem šmíroval. Asi plichta. (ToP)
  • Víkend: Prahou prošel průvod Prague Pride, pochod hrdosti členů LGBT komunity. Nebýt ale transparentů, tak při pohledu na fotky by si jeden mohl mylně myslet, že se jedná o Průvod mizerného vkusu. – Snahy ČSSD a opozice omezit moc Andreje Babiše narazily na kámen. ODS chce vyřadit z návrhu zákona o střetu zájmů centrální registr majetkových přiznání politiků. Ačkoli to tak nějak je podstata. – České věznice praskají ve švech, stát proto zvažuje postavení nových. Na takovou situaci jsou třeba odborníci. Takový Václav Klaus třeba ví, jak s plnými věznicemi naložit. – Švýcar útočil ve vlaku hořlavinou a nožem. Šest zraněných. Pokud chtěl udělat dojem, žalostně selhal. – Kydání hnoje u amerických voleb pokračuje. Clintonová zveřejnila své daňové přiznání, Trump se schovává pod svůj příčesek a dělá, že není. – Být Arab není vůbec jednoduché. Roste počet případů, kdy jsou šoupnuti k výslechu nebo vykázáni z letadla pro obyčejné věci, jako jsou psaní SMS v arabštině nebo letmé prohlášení slova “Alláh” bez akbaru. Abychom se nedivili, až začnou do letadel nosit bomby všichni, jen aby se mohli dostat tam, kam chtějí. (MK)

O autorovi

Autorem článku je Redakce Houpaciosel.cz