Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Houpací Osel: Co týden dal a vzal

 - 

Sorry - Miki Autor: www.sorry.cz

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem doprovodil časopis Sorry.

  • Pondělí: Opencard je minulostí, Praha bude mít novou kartu: Lítačku. Počkat, co? Kdo ten název vymyslel? To už i šalinkarta zní lépe, a to pochází z Brna. Z Brna! – Započal voodoo festival v africkém Beninu. Místní zde budou žádat duchy předků o zachování míru. Když už i afričtí šamani projevují větší mírotvorné snahy než některá hnutí v ČR, je čas se nad sebou zamyslet. – John Kerry na návštěvě Laosu prohlásil, že Amerika se zapojí do odklízení nevybuchlých bomb, které tam borci z US Air Force  naházeli během války ve Vietnamu. To už jim dochází ty nové, že musí sbírat zbytky? (MK)
  • Úterý: Na premiéra s kalašnikovem. I tak by mohla znít parafráze Zemanova výroku, který hýbal celé úterý sociálními sítěmi. Nějaká novinářská krysa špatně interpretovala prezidentova slova o demokratické a nedemokratické změně politiků a dala tak Zemanovi další munici do jeho studnice zapšklé zloby. – Ukradené děti z Norska se podle smlouvy, kterou si spatra vymyslel Zeman, mají vrátit do vlasti do 90 dnů, nebo Miloš vezme kalašnikov a pojede si pro ně do Norska sám. Jelikož se Norové osamělých střelců po určitých událostech bojí, počítáme, že naše děti jsou v bezpečí. Bůh ochraňuj Zemana!! – Francouzští taxikáři protestují v Paříži. Vypadají u toho jak uprchlíci, takže na internetech mají zase o zábavu postaráno. – Obliba Angely Merkelové v ČR prudce klesá. Nejoblíbenější je papež František. Na nejateističtější národ v Evropě dobré. (JM)
  • Středa: Pokud si myslíte, že zvolením černocha prezidentem skončilo v USA období divokého západu, tak nic nevíte a měli byste začít číst. V Oregonu se skupinka farmářů-vyvrhelů zabarikádovala a čelila hordám federálních agentů s kulomety a drsnými výrazy. Jednou o nich natočí film Clint Eastwood. – Virus zika zmenšující dětské mozky je v Evropě. Výzkumný tým Houpacího Osla odhalil, že na starém kontinentě je už nějakou dobu, důkazem je celá řada populárních youtuberů. – Majitel bytu v Olomouci šmíroval studenty-nájemníky pomocí malých kamer. Celý záznam pořadu najdete na tn.cz. – Hazsek Mihály, hejtman Jihomoravského kraje, chce na ochranu hranic nasadit dobrovolné hasiče. Je to zhruba stejně promyšlený nápad jako schůzka v Lánech. (JM)
  • Čtvrtek: Řecko nám opouští Schengen. Alespoň se to může zdát podle toho, co psal řecký tisk (ano, i skladník si může přečíst řecký tisk v originále). Nevíme, jaké důsledky by takový krok měl, ale víme, že až v Německu někomu pěkně rupne v bedně a chopí se moci, tak si to Řekové všechno pěkně vyžerou. – Příští rok půjde do kin film o českých legionářích. Má vzbudit hrdost. Vzhledem k proruským náladám a Zemanovi na Hradě bych to fakt moc rád viděl. – Soud v australském Melbourne ve čtvrtek projednával případ mladíka, který je obviněný z plánování teroristického útoku. Devatenáctiletý islamista při komunikaci na sociálních sítích mimo jiné zvažoval, že na klokana připevní plastickou trhavinu a poštve jej proti policistům. Klokany v ČR nechceme! (JM)
  • Pátek: Babiš zlevní pivo. Sice jen sudové a navíc desítku, ale jako předvoj k rozdávání uzenin dobré. – Islámský stát má vlastní chatovací aplikaci. Svolává se s ní k útoku. “Aláhu akbar” “Lol” – Stalin měl tajnou laboratoř na hovínka. Jeho experti v ní zkoumali vlastnosti tvůrců těchto exkrementů. Jednou z obětí Josifa de Sade byl i Mao Ce-tung. Jeho bobky prý voněly po lékořici a pomáhaly léčit rakovinu. – Donald Trump bojkotoval televizní debatu. Proč? Protože může. (JM)
  • Víkend: Miloš Zeman prohlásil, že premiér Sobotka škodí sociální demokracii. Bohouš to nekomentoval. Uvidíme, jak dlouho jim to vydrží. – Delegace zastupující syrskou opozici míří do Ženevy na mírová jednání. A ví o tom Asad? – Americká diplomacie nezveřejní část emailové korespondence, protože obsahuje tajné informace. Zavolejte někdo těm, co nabourali Sobotkův mail, že pro ně máme práci! – Mezinárodní federace novinářů zveřejnila zajímavou statistiku. Za posledních pětadvacet let zemřelo přes dva tisíce novinářů, spousta vrahů je přitom stále na svobodě. Budeme další? O tom rozhodnete právě vy, naši čtenáři prostřednictvím hlasování přes SMS nebo emaily nájemným zabijákům. Prosíme, myslete na naše nenarozené oslíky! (MK)

O autorovi

Autorem článku je Redakce Houpaciosel.cz