Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Dostane Čech Petr Michalů v Rusku vytoužený azyl? Vám to neřekneme

 -   - 

13119772_10206424731755791_2504511023034118420_o Autor: facebook Petra Michalů

Český bloger, obdivovatel Vladimira Putina a současného Ruska, Petr Michalů, je toho času v Moskvě. Ruské velvyslanectví v Praze je na informace o postupu jeho žádosti o politický azyl skoupé.

Ruské velvyslanectví v Praze detaily k překvapivé žádosti českého občana o udělení azylu odmítlo komentovat. Stejně tak i dotazy na to na základě čeho by azyl mohl získat a zda jeho příkladu následoval někdo další.

Takové údaje nemáme

„Na obdobné otázky dáváme odpověď pouze kompetentním orgánům ČR a to na základě písemné žádosti,“ zní stručná odpověď na otázky zaslané na ruskou ambasádu.


Psali jsme: Ruská ambasáda rok poté. Počet zaměstnanců zůstává nadále nebývale vysoký


To, jak Petr Michalů postupuje ve své snaze získat politický azyl v Rusku, však české úřady nijak nezajímá. Ministerstvo zahraničí nemá o případu Petra Michalů žádné aktuální informace a ani po nich nepátrá.

„Petr Michalů o svém záměru požádat o azyl informoval náš zastupitelský úřad v Moskvě, nicméně je pouze na panu Michalů, jak bude dál postupovat,“ reagovalo ministerstvo zahraničí na dotaz HlídacíPes.org.

Zda je žádost Petra Michalů o azyl zcela ojedinělou není jasné. České úřady, ani ministerstvo zahraničí, ani ministerstvo vnitra, informace o tom, zda nějaký český občan kdekoli na světě požádal o udělení azylu neshromažďuje.

„Prověřovala jsem váš dotaz, ale Ministerstvo vnitra takové údaje nemá,“ říká mluvčí ministerstva vnitra Hana Malá. Stejné byla reakce i Ministerstva zahraničí. 13064545_10206422054968873_450601264803067525_o

Sám Petr Michalů zásobuje své fanoušky na sociální sítí Facebook řadou fotek ze svých procházek Moskvou.

Sláva ruské armádě

Informuje i o posunech ve své snaze získat v budoucnu ruské občanství. „Tak další krok na cestě k trvalému pobytu na území Ruska, k získání ruského pasu a do budoucna i ruského občanství, jsem dále učinil. Český pas mi byl ruskou Federální migrační službou odebrán a vystaven zatím tento náhradní dokument,“ píše Michalů.

Zjevné nadšení v něm vzbudila například vojenská přehlídka z 9. května při příležitosti výročí konce války, i když, jak sám napsal „na přehlídku na Rudé náměstí jsem se, bohužel, nedostal, neboť vstup tam byl jen a pouze na zvláštní propustku“.

„O zážitky s Vámi se podělím mým vlastním pohledem v jedné z přilehlých ulic, kde jsem s tisíci lidmi sledoval průjezd vojenské kolony. Bylo to úžasné!! Lidé volali sláva, děkovali, obrovský potlesk při průjezdu těžké techniky – tanků a mezikontinentálních raket Topolů!! Obrovské nadšení!! Lidé milují svou armádu a jsou na ni právem hrdí a pyšní!! Rusové jsou velice dobře připraveni a ubrání svou zemi proti komukoliv. Sláva!“ píše Michalů.


Psali jsme:  Zdeněk Svěrák a český azylant v Rusku Petr Michalů

O autorovi

Autorem článku je Robert Břešťan

Komentáře

Komentářů (10)
 1. Daniel napsal - dne 19.5.2016

  Sláva!!! Už je pryč.

 2. Daniel napsal - dne 19.5.2016

  Rusko se potřebuje ubránit především samo před sebou. Spěte dál.

 3. teufel3424 napsal - dne 19.5.2016

  Proč s sebou nevzal aspoň 1000 dalších rusofilů, v množství je síla, jak ví každý rusák

 4. Miloš Lehar napsal - dne 20.5.2016

  Bylo by dobře, kdyby do té jejich vytoužené země,odešlo co nejvíc komunistů.To bych i přispěl na jejich cestu bez návratu. Miloš

  • Petr napsal - dne 20.5.2016

   Tak jo. Nabídku rád přijímám. Tady je “mejl” mirorieta@seznam.cz Kontaktujte mne a dohodneme podrobnosti. Předpokládám, že se nejednalo jen o hraní si na machra a že sumu potřebnou k cestě do Moskvy zaplatíte. Jsme 3, ale to pro vás musí být maličkost.

  • Petr napsal - dne 20.5.2016

   Zdravím, ja bych měl také zájem pokud mi to zaplatíte. Cenu letenky, víza Vám pošlu na mail. Děkuji a cením si vaší nabídky.

 5. petrph napsal - dne 22.5.2016

  Proč by azyl nedostal. Rusové kteří utíkají před ruským režimem dostávají azyl u nás. Naší lidé kteří utíkají před našim režimem dostávají režim v Rusku.
  Naprosto pluralitní režim, který by zcela akceptoval svobodu názoru – at je jakýkoliv, neexistuje. Vždycky to skončí u toho že dle názorů místních ideologických elit je jeden názor “ten správný “a ten se bude preferovat – a jiný názor “ten naprosto špatný ” a ten se bude persekuovat.
  Chvála bohu – už/ zatím? jsou otevřené hranice, takže si každý může zvolit ten způsob svobody o jaký má zájem. I tedy s tím rizikem že pak zjistí že naletěl propagandě a je to špatný. Od toho ta svoboda přece je aby se občan rozhodoval sám a nikdo ho nevodil za ručička a neříkal “tak je to správně, tak je to špatně”..

 6. Miloš Lehar napsal - dne 24.5.2016

  Petře nemyslel jsem ,že poletíš na výlet,jestli opravdu myslíš ,že se v současném Rusku tak krásně žije,určitě jezddí na hranice autobus.Teď už Ti nehrozí,že na Tebe pošlou psy ,nebo Tě zastřelí jako ty kteří,se chtěli z našeho komunistického ráje dostat dříve.Jinak můj důchod činí 10 500kč.Ale i tak přispívám na odstranění různých katastrof.Takže kdyby byl nějaký fond na vycestování Bez návratu obdivovatelů součastného Ruska, určitě bych přispěl.Miloš

 7. Petr napsal - dne 24.5.2016

  skvělá zpráva, jen ať si užívá se své zemi zaslíbené, hlavně ať si to nerozmyslí jako Snowden, který by raději US kriminál, než život v Rusku

 8. Josef napsal - dne 25.5.2016

  Asi před třemi dny jsem dočetl knihu od běloruské spisovatelky a novinářky Světlany Alexijevičové Doba z druhé ruky. Je to kniha rozhovorů s běžnými Rusy, dělníky, důchodci, vojáky, ale i důstojníky, milicionáři i s jedním kremelským úředníkem. Hluboká exkurze do dušičky malých i větších Rusů, do jejich způsobu myšlení a chování. Vřele doporučuji všem příznivcům Ruska a Putina. A také všem zájemcům o azyl v Rusku, aby věděli, do čeho jdou. Pozor, je to čtení místy až otřesné.