Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Autor: JAXPORT, JAXPORT Employee At Talleyrand Marine Terminal
,

Interaktivní mapa: šance a rizika českého exportu

Dobré zprávy o výkonech českých exportérů vypadají málem už jako nuda. Objem zahraničního obchodu rok od roku roste, loňský rekordní export ve výši 3,16 bilionu korun bude letos s nejvyšší pravděpodobností překonán. Jenže – nemusí to tak být navždy. Dokonce ani ne na dlouho.

České ministerstvo zahraničí a průmyslu i proto – ve snaze otvírat českým firmám cestu na nové trhy – vydalo obsáhlou, ovšem ne příliš přehlednou publikaci „Mapa globálních oborových příležitostí.“

HlídacíPes.org text přeložil“ do podoby interaktivní mapy (níže).

„To, co potřebujeme, jsou zaměstnanci ambasád se zkušenostmi v zahraničním obchodu, kteří budou mapovat situaci na trhu. Pro exportéry jsou cenné aktuální informace ze zahraničí, ideálně soustředěné na jednom místě, kde je k nim jednoduchý přístup,“ říká i s ohledem na aktuální dění za českými hranicemi místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk.

Prostudujte si, jaké trhy a jaké zboží považují experti za perspektivní pro vývoz českých firem.

Interaktivní mapa vznikla ve spolupráci se serverem datovazurnalistika.cz

Pokud se vám grafika nezobrazuje například na mobilním zařízení správně, můžete použít tento proklik.

 

 

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře