Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Česká média v rukou oligarchů. Uprchlíci k nám nechtějí. Dejte si pozor na losy!

 - 

16789395308_8a5fbeb86f_z Autor: MTSOfan / Foter / CC BY-NC-SA

Všechna česká hlavní tištěná média jsou v rukou oligarchů. K Babišovi, Křetínskému a Bakalovi se přidala investiční skupina Penta Investments. Ta koupila od německé společnosti Verlagsgruppe Passau vydavatelství Vltava-Labe-Press. Spolumajitel skupiny Penta Investments Marek Dospiva už dříve přiznal, že média jsou pro podnikatele svého druhu zbraní.

Jaký byznys si skupina hodlá prostřednictvím nákupu médií před konkurencí ochránit? Přinášíme vám přehled o novém vlastníkovi největších tuzemských regionálních novin.

Co dalšího se stalo va co jste mohli číst na našem webu? Je tady další “Psí týden”.

Který poslanec je nejpilnější? A kdo se raději parlamentu vyhýbá? Odpovědi najdete v analýze aktivity poslanců a senátorů za první polovinu roku 2015, kterou vytvořilo sdružení KohoVolit.eu.

Z 1050 uprchlíků zadržených od 17. června by v Česku chtěli zůstat jen čtyři. Běženci považují ČR spíše za nutné zlo, které musí přetrpět, aby se dostali dál na Západ. Více se dozvíte zde.

Profesor ekonomie Milan Zelený analyzoval před nedávnem pro HlídacíPes.org slabiny české ekonomiky. Nově analýzu rozvíjí o výčet věcí, na které si musíme dávat pozor nebo je změnit.

Jak se Řekové vyrovnávají s nekončícím přílivem uprchlíkům? Koho Řekové obdivují a koho nenávidí? Přečtěte si pokračování postřehů z Řecka novinář a spisovatel Kristiána Chalupy.

Víte které zvíře je nejvíce ohroženo silničním provozem? Los! Řidič si asi budou muset rozšířit svoji znalost dopravních značek. Společnost Česká krajina chce na českých silnicích zavést značku „Pozor losi!“, a ochránit tak zvířata i řidiče. Přečtěte si glosu Roberta Břešťan.

O autorovi

Autorem článku je Barbora Maxová

Studentka žurnalistiky na fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy