Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Babišův exnáměstek Wagenknecht nastupuje do investigativního týmu vydavatelství Empresa

 - 

lukwag Autor: printscreen ČT

GLOSA Může to být směle považováno za mediální přestup roku. Respektive nástup – s médii měl Lukáš Wagenknecht doposud zkušenost spíše na straně „zdroje“ než autora. I když psaní článků se od něj asi ani v nové pozici stejně nečeká.

Wagenknecht nastupuje na novou pozici vedoucího analytika ekonomických událostí investigativního oddělení vydavatelství.

„Investigativní oddělení Empresa Media má na starosti odbornou a technickou podporu redaktorů titulů tohoto mediálního domu při jejich práci,“ vysvětluje Empressa ve své tiskové zprávě. Oddělení zaměstnává i některé bývalé policisty a někdejší příslušníky tajných služeb.

Podle tiskové zprávy vydavatelství Wagenknechta „média vždy přitahovala“: „Analytická práce v ekonomických tématech mě vždy bavila a jsem rád, že ji mohu nyní uplatnit zase v poněkud jiném prostoru.“

K nové akvizici se vyjádřil i sám spolumajitel vydavatelství Jaromír Soukup, který se netají svým odtažitým vztahem k Andreji Babišovi.

A vzkaz je to poměrně srozumitelný: „Posilování investigativního týmu je (…) správným krokem, protože tento tým zajišťuje unikátní obsah, který je pro média klíčový. Lukáš Wagenknecht v průběhu své profesní kariéry prokázal své schopnosti; věřím, že je uplatní i u nás.“

O autorovi

Autorem článku je Robert Břešťan