Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Andreje Babiše, zdroj

Babiš dá v poslední televizní debatě před volbami přednost Nově před ČT. Může mít i televizní sólo

Česká televize chystá na poslední čtvrtek před parlamentními volbami velkou debatu lídrů politických stran. Nyní je však již jisté, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš nedorazí. Více prostoru i publika mu nabídla televize Nova.

I když Česká televize začala oslovovat politické strany kvůli účasti již před několika měsíci, Andrej Babiš nyní tvrdí, že Nově na účast v diskusním pořadu kývl již v dubnu.

HlídacíPes.org zaslal Babišovi včera SMS dotaz právě na to, do jaké debaty se rozhodl jít. Otázka sice zůstala bez odpovědi, dnes se ale na twitterovém účtu Andreje Babiše objevil příspěvek, v němž Babiš píše:

„Pan @ZaoralekL mě vyzval k debatě. Slušné, čestné. Jeden na jednoho. Přijímám. Přijďte, mě už v dubnu pozvala Nova na 19.10. a zve i Vás.“


Česká televize přitom ještě včera, kdy se na věc dotazoval HlídacíPes.org, o tom, že Babiš do debaty nepřijde, nevěděla. Mluvčí ANO prý na opakované dotazy potvrzoval, že s akcí počítají.

„Maraton předvolebního vysílání završí v předvečer voleb, ve čtvrtek 19. října, dvouhodinová Superdebata předsedů stran či celostátních lídrů z Kongresového centra v Praze,“ avizuje debatu s předstihem Česká televize. Plánovaná je od 20. hodiny večerní.

„Na základě Pravidel předvolebního a volebního vysílání ČT pozveme do Superdebaty lídry deseti politických stran a hnutí podle výsledku průzkumu volebního potenciálu. Výsledky tohoto výzkumu budeme mít k dispozici 10. 10. 2017,“ potvrzuje mluvčí ČT Karolína Blinková.  

Podobně dramaturgové České televize na předvolební čtvrtek pozvali i místopředsedy všech relevantních stran do takzvané „on-line zóny“.

„Mluvčí hlavních politických stran a hnutí jsme ovšem s upozorněním na datum a čas konání Superdebaty kontaktovali již 4. července a znovu pak s upřesněními 31. srpna. Všichni vzali informace na vědomí, s datem 19. 10. 2017 a časem 20:00 – 22:00 počítají, nikdo účast svého předsedy či volebního lídra nijak nezpochybnil,“ dodává Blinková.


Redakce HlídacíPes.org připravila exkluzivní publikaci
mapující byznys i záměry Andreje Babiše.

Křest publikace již 21. září 2017.


Televize Nova na dotazy k plánovanému duelu zaslané včera zatím neodpověděla. Předvolební debata by se ale měla vysílat 19. října od půl desáté večer.

Pro Babiše to skýtá zajímavou výhodu – osloví širší publikum spíše nerozhodnutých voličů, kteří se krátce před tím dokoukají na seriál Ordinace v růžové zahradě. A může se stát i to, že nepůjde o duel, ale o sólo rozhovor.

Je totiž otázka, jak na rozhodnutí Babiše zareaguje ČSSD. Druhým pozvaným do debaty na Nově by měl být totiž Lubomír Zaorálek. I s jeho účastí v takzvané superdebatě na ČT se ale již počítá. SMS zaslaná již včera Lubomíru Zaorálkovi – do jaké debaty půjde – zůstala zatím též bez odpovědi.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

35 komentářů

 1. Karel napsal:

  Sledovat Bureše v debatě nepostrádá znaky masochismu,snad je lepší,když se se svým blekotáním a hloupostí odebere někam jinam a dá prostor normálně myslícím a normálně se vyjadřujícím lidem.

 2. Nemec napsal:

  Jakápak debata Babiše v televizi ? Každý podezřelý z trestní činnosti s nebezpečím ovlivňování svědků musí do vazby. To, že ho obhajuje ministr spravedlivosti a prezident je odporný děs a ukázka úrovně českých voličů. Nebo se pletu?

  • JozeF napsal:

   V žádném případě se ani trochu NEPLETETE!!!..stručné, odůvodněné a výstižné!!!

   • jansefko2 napsal:

    Poměry v ČR odpovídají i úrovni politiků, kteří od sametu stát řídí. I migranti se nám vyhýbají a dobré jen pro horních 10 tis. Pan Babiš alespoň udělal pořádek na MF a za svůj úřad nebere plat. Přestaňte kriminalizovat před volbami, Bakalů v parlamentu máme až až, tak příčiny naší mizérie hledejte tam.

    • Pavel Ducháček napsal:

     Jaký pořádek Babiš na MF udělal? To by mně opravdu zajímalo. Z dostupných informací je možno zjistit, že NKÚ při kontrole zjistil chybějících 100 000 000 Kč, přebytky rozpočtu jsou fuč a nebýt dotací z EU, tak je rozpočet v mínusu. Ostatně přebytky byly jenom proto, že se neinvestovalo. Zato se podařilo na popud Babiše finančnímu úřadu ( jeho šéf byl dosazen Burešem a řídí se jeho pokyny) zlikvidovat mafiánskými praktikami konkurenty a ty, kteří mu nechtěli svůj majetek prodat.

     • s-22 napsal:

      Z dostupných informací víme, že miliardové chyby jsou dle NKÚ na téměř všech ministerstvech, nicméně to nejsou ztráty, ale různé chyby v účetnictví. Přebytky rozpočtu prakticky nikdy žádné nebyly — pouze za poslední vlády s Babišem v čele MF, zatímco i s EU dotacemi byli tradiční strany strany schopny bez problémů udělat i 100mld deficit. Ohledně jakési vaší spekulace o řízení FÚ Babišem: pokud máte k tomuto důkaz, tak byste měl konat a podat trestní oznámení, jinak jsou to jen žvásty ve stylu, že MV Chovanec řídí policii, aby dostal Babiše do vazby ještě do voleb. Asi příliš koukáte na ČT a neumíte si udělat vlastní názor.

     • nováček napsal:

      s-22 neví, že od získávání a předkládání důkazů o trestné činnosti si daňoví poplatníci platí „orgány činné v trestním řízení“, tedy policii, státní zastupitelství a soudy. Nikdo jiný nemá právo na kohokoliv shromažďovat důkazy. Pokud má někdo podezření, že je někým páchána trestná činnost, může podat trestní oznámení, ale nesmí shromažďovat důkazy, šlo by buď o nedovolené sledování či přímo o stalking.

  • Míla napsal:

   No, ale těch právě nejvíc kouká na Novu (Primu, Barrandov)! To nejsou lidé, kteří by chtěli Informace, chtějí zabít čas. Nechtějí přemýšlet, spoléhají na to, že za ně bude přemýšlet stát nebo v tomto případě Babiš!

  • jansefko2 napsal:

   Ten frontální dlouhotrvající útok na Babiše je jen ukázkou bezradnosti ostatních stran krátce před volbami a usilovnou snahou zadupat hnutí ANO do zapomnění. Důvěřujte st.žalobcům i st policii, která je v rukou ministra, který zrovna Babiše nemusí. A co respektovat pre funkci neviny ?

   • Martin napsal:

    Mohu se optat, co je to ta „pre funkce neviny“? Asi jsem nevzdělanec…

  • nováček napsal:

   Obhajování osobou, která lže a ještě k tomu veřejně, viz slib prezidenta k udělování milostí, který proušil v případě Kájínek, je spíše přitěžující okolností.
   Rozsévání nedůvěry v orgány činné v trestním řízení prezidentem a ministrem spravedlnosti je velmi varujícím znamením pro občany státu před volbami a každý, kdo to myslí dobře se státem, jehož je občanem, by měl z toho vyvodit pro zmíněné „volené zástupce vládnoucího lidu“ důsledky a nevolit je pro příští období.

  • petrph napsal:

   Asi se v tom prvním pletete. Trestní řád totiž říká „Obviněný smí být vzat do vazby jen tehdy, jestliže z jeho jednání nebo dalších konkrétních skutečností vyplývá důvodná obava….že bude působit na dosud nevyslechnuté svědky „–
   Ještě jednou, musí z něčeho vyplývat (a být něčím podepřeno a zdůvodněno) že by působil na ty svědky. Bez toho nelze aby policajti každého „sprostého obviněného“ šoupli na řadu měsíců do vazby než pomalým ouřednickým způsobem předvolají a vyslechnou nevím jaké svědky…
   To píšu bez ohledu na to jakou paseku dělá Babiš v politice. Protože, trestní řízení se nesmí v demokracii zneužívat pro likvidaci politických oponentů. Na to se totiž strašně rychle zvyká a z demo je rychle total.

 3. nováček napsal:

  Bylo by velmi záslužné, kdyby nějaký novinář udělal statistiku používání slov a dvou až tříslovných frází v Babišových slovních projevech. Já osobně považuji za nejfrekventovanější (v současné době) slovo „nelžete“ (Babiš by měl vždy dodat – když právě lžu já) a víceslovné „je to útok na mě“; na druhém místě pak – „je to kampaň“ …

  • jansefko2 napsal:

   Docela úsměvné, asi jste si vzal příklad z jednoho příspěvku pana Korteho s hnutí TOP O9, který při vyslechnutí projevu pana Babiše se dožadoval dle nějakých paragrafů přidělení tlumočníka, protože prý té jeho „hatmatilce“ nerozumí. Zcela přehlédl svého předsedy, který je na tom o poznán hůře. Tak za tento výkon je platíme ?

 4. Honza napsal:

  Na TV Nova jsou ti kteří budou Andyho volit. To jeho cílová skupina. Diváci „Ordinace“ a „Výměny manželek“.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Prostě výkvět českého národa, který si bez přeběhlého „bratra“, slovenského miliardáře, co ze Slovenska raději utekl, nedovedou představit budoucnost českého státu! Jsou to zřejmě geneticky okopírovaní potomci těch 65.000 „Čechů“, kteří se na protest proti atentátu na Heydricha, v úterý 2. června 1942 na Staroměstském náměstí v Praze zůčastnili od 20 hodin „Manifestace českého lidu pro Říši“ a těch 200.000 dalších Čechů, co se zůčastnili V sobotu 3. července 1942 se na Václavském náměstí v Praze další manifestace, za stejným účelem. Ovšem dlužno dodat, že se nám ti roduverní Česi k dnešnímu dni, dost pomnožili.

   • Rene Ludvik napsal:

    Ano, i to jsou obcane CR. Nikdy bych si nemyslel ze to reknu, ale prezident Zeman mel s tou Prazskou kavarnou pravdu. Lide, kteri nerespektuji nazor jinych a za jediny spravny povazuji ten svuj. Az pan Babis vyhraje volby, vy se zlosti snad zalknete …

 5. Tondach napsal:

  Je stejný, jako prezident, ten taky na veřejnoprávní televizi kašle poté, co mu bylo naznačeno, že by v české televizi neměl mluvit jako sporstý dlaždič…. jsou oba stejní a volit je můžou jen jednodušší jedince bez špetky rozumu a intelektu! Bohužel takových v národu přibývá! Zlí jazykové dokonce říkají, že je to tím, že byla zrušena maturita z matematiky a lidi už si nedokážou spočítat ani která bije….

  • jansefko2 napsal:

   Proč povyšujete svoje názory nad ostatní a z lidí opačného názoru děláte blbečky. Každý má právo vidět skutečnost z jiného pohledu a utvořit si vlastní názor. Já vám to vaše přesvědčení neberu a zkrátka to vidíte jinak. Zřejmě máte pro to své důvody. Víc skromnosti a ohledu by vám neuškodilo.

  • Tak POZOR!!!
   srovnávat Babiše („Bureše“) se Zemanem („vlastencem“) je dost primitivní.
   Vulgarita prezidenta má účel, jestli jste si toho nevšiml. Připouštím, že prezident je „svůj“, ale nikdo nejsme dokonalej. Nebo mi chcete namluvit, že by Drahoš ►to by nás přišlo pěkně „draho“ nebo Horáček ► slibuje „hory s horá(č)káma“, jsou pro Vás přijatelnější?

   • Tomáš napsal:

    No vidíte Ctislave. Právě takovým, jako jste vy bylo doporučeno pustit si Novu, Primu nebo dokonce nejtupější kanál Barrandov. Zeman je vulgární, Andrej lhář a přesto sklízejí body u lidí. Já s tou maturitou z matematiky naprosto souhlasím.

 6. M.Teply napsal:

  Dobrý den. Novu moc nemusím. Ale záměr p.Babise(Pokud byl jeho) je dobrým manévrem a myslím že ho bude sledovat tak 800000 občanů. Budu mezi nimi. Je dobré že se vyhne těm co nám zde 25 let dělali peklo. Držím p.Babisovi palce a doufám že těch jako jsem já bude milion.

  • jansefko2 napsal:

   naprosto s Vámi souhlasím

  • nováček napsal:

   ANO, až vás budou miliony, bude nejrozumnější se odstěhovat na druhý konec světa.

 7. Nemec napsal:

  Je naprosto jasné, že hlavním cílem návštěvy Babiše u prezidenta Zemana bylo aby prezident zakázal polici dát miliardáře do vazby. Jelikož Babiš už dříve nazval policejního prezidenta tajtrlíkem, tak jsem zvědavý zda měl pravdu.

 8. jansefko2 napsal:

  Tak to už je naprostá choroba ……

  • Choroba je slepota těch, kteří Babiše vidí jen přes růžové brýle, zásadně věří jen jemu spřáteleným informačním zdrojům a proto nejsou schopní vidět, že je ještě mnohem horší než ti, kdo vládli před ním.

   • s-22 napsal:

    Problém je hlavně v tom, že se lidé, kteří nemají rádi Babiše, snaží všechny své odpůrce — i ty názorově spíše neutrální, zaškatulkovat do skupiny jeho „obdivovatelů“.

  • nováček napsal:

   Zkuste logicky vysvětlit, jak mohl Babiš přijít ke svým miliardám v tom gangsterském prostředí, kde všichni kradli a sám si také nenakrást. Prací to nebylo (z té akorát chcípou koně – podle starého úsloví), darem také ne, po rodičích vysokých komunistických činitelích také miliardy zdědit nemohl. To mu snad jeho miliardy spadly z báně nebeské?
   Chorobou rozhodně netrpí Němec, ale Vy trpíte úchylkou zvanou nepřekonatelný syndrom vlezdoprdelstvítím a to ve vztahu k šéfovi. Vašemu šéfovi (Babišovi přímo, nebo přes jeho podšéfovi?).

 9. petrph napsal:

  Mimochodem, když se nad tím zamyslíte, tak neúčast Babiše je to jediné správné řešení. Nechat ho tam jít by znamenalo jediné, že se celá superdebata zvrhne v napadání a obviňování Babiše lídry ostatních stran. A naopak demagogickou obranou Babiše proti nim. Jistě, sice dalo by se říct že i taková debata by mohla existovat, ale tu ať si ČT udělá indy, třeba hned.
  Ta závěrečná superdebata by měla sloužit k jedinému, aby lídři všech stran ještě v předvečerech voleb řekli voličům jak chtějí v zastoupení svých stran a v souladu s jejími programy řešit těžké problémy tohoto státu, domácí i zahraniční. A těch je spousta, a Babiš pouze jeden z nich.

  A pak je tu ještě jeden důvod a dobře si ho zapamatujme, bylo by dost riskantní vystavovat lídry těch politických stran riziku, že ze sebe před národem udělají naprosté hlupáky. Aby tedy ve čtvrtek Babiše označovali jako škůdce se kterým nikdy spolupracovat nebudou. A potom, za necelých 50 hodin v sobotu večer ti štastnější z nich vysvětlovali národu proč musí ale skutečně musí jít s Babišem do vládní koalice..

 10. Tomáš napsal:

  Víte co je zajímavé???? Vysledujte si sami ze svého okolí, kdo podporuje Zemana, nebo třeba Babiše. Zaměřte se na dosažené vzdělání, na zaměstnání, na to, jak je ten který člověk, vzývající jednoho z výše uvedených, spokojen s vlastním životem, jak dokáže být samostatný například v rozhodování, nebo v ovlivňování běhu svého života. Je to přeci evidentní. Mnoho z vás to v této diskuzi píše, ale bohužel to ti ostatní pořád nechápou, a co je horší, ani nikdy nepochopí a pochopit nemohou!!!

  • Weber napsal:

   Já sice nesleduji, kdo prezentuje svoji přízeň M. Zemanovi, nebo A. Babišovi, ale v paměti mám uloženo z debat s různými lidmi z mého okolí, že nejvíce příznivců mají tito pánové, zvláště v poslední době v řadách bývalých komunistů a jejich některých rodinných příslušníků, tedy těch, kteří dobře participovali na minulém režimu, tedy většinou se prezentují jako šikovní lidé, kteří dokázali postavit domy bez vlastních nákladů, všechny děti jim úspěšně vystudovaly a jsou úspěšně „zakomponováni“ v dnešní společnosti. Taky v řadách některých penzistů mají ti pánové oporu pro svoje myšlenky a činy. Taky jsem zaznamenal vůli volit A. Babiše od několika OSVČ a řemeslníků středního věku a M.Zeman boduje u žen coby kritik a řešitel islámské problematiky nejen v EU. Co se týká podpory myšlenek oněch dvou pánů ze strany mládeže si netroufám hodnotit, neboť tato sorta občanů si v debatách o těch pánech dělá většinou legraci (chechtají se starostem starších v této věci). Takže to jsou moje postřehy, kdo tomu věří, je na něm.

  • petrph napsal:

   To je skutečně zajímavé, řekněme že takovou statistiku ze svého okolí mám. A většina z těch známých, bez ohledu na dosažené vzděláni říkají otráveně že k volbám ani nepůjdou, že se tím stejně nic nezmění, ti politici se pak stejně dohodnou mezi sebou a stejně kradou všichni,
   Je to z hlediska výrokové logiky stejný výrok jako že nebudou volit Babiše? :))

 11. Pamětník - bohužel napsal:

  Vědomně se dopustím srovnání. Tak jako cituji: Maraton předvolebního vysílání završí v předvečer voleb… se pan Babiš voličům „vyzpovídá“ v TV NOVA – se „vyzpovádala“ i někdejší Nejvyšší státní zástupkyně Mgr. M. Benešová: Vzpomínáte jak na jaře 2004 marně varovala – cituji: „… před vývojem ke kriminálnímu státu“? Podle tehdejších politických elitářů si takovou kritiku, varování nesmí nejvyšší státní úředník dovolit a byla z funkce stejnými elitáři odvolána. Ti současní, zdá se mají ambice ( asi ze zoufalství) vyšší a kritizujícího Babiše chtějí zavřít! Příměr nabízím jak ten který ANO určitě nevolí!

Přidávání komentářů není povoleno