Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Andreje Babiše, zdroj

Babiš dá v poslední televizní debatě před volbami přednost Nově před ČT. Může mít i televizní sólo

Česká televize chystá na poslední čtvrtek před parlamentními volbami velkou debatu lídrů politických stran. Nyní je však již jisté, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš nedorazí. Více prostoru i publika mu nabídla televize Nova.

I když Česká televize začala oslovovat politické strany kvůli účasti již před několika měsíci, Andrej Babiš nyní tvrdí, že Nově na účast v diskusním pořadu kývl již v dubnu.

HlídacíPes.org zaslal Babišovi včera SMS dotaz právě na to, do jaké debaty se rozhodl jít. Otázka sice zůstala bez odpovědi, dnes se ale na twitterovém účtu Andreje Babiše objevil příspěvek, v němž Babiš píše:

„Pan @ZaoralekL mě vyzval k debatě. Slušné, čestné. Jeden na jednoho. Přijímám. Přijďte, mě už v dubnu pozvala Nova na 19.10. a zve i Vás.“


Česká televize přitom ještě včera, kdy se na věc dotazoval HlídacíPes.org, o tom, že Babiš do debaty nepřijde, nevěděla. Mluvčí ANO prý na opakované dotazy potvrzoval, že s akcí počítají.

„Maraton předvolebního vysílání završí v předvečer voleb, ve čtvrtek 19. října, dvouhodinová Superdebata předsedů stran či celostátních lídrů z Kongresového centra v Praze,“ avizuje debatu s předstihem Česká televize. Plánovaná je od 20. hodiny večerní.

„Na základě Pravidel předvolebního a volebního vysílání ČT pozveme do Superdebaty lídry deseti politických stran a hnutí podle výsledku průzkumu volebního potenciálu. Výsledky tohoto výzkumu budeme mít k dispozici 10. 10. 2017,“ potvrzuje mluvčí ČT Karolína Blinková.  

Podobně dramaturgové České televize na předvolební čtvrtek pozvali i místopředsedy všech relevantních stran do takzvané „on-line zóny“.

„Mluvčí hlavních politických stran a hnutí jsme ovšem s upozorněním na datum a čas konání Superdebaty kontaktovali již 4. července a znovu pak s upřesněními 31. srpna. Všichni vzali informace na vědomí, s datem 19. 10. 2017 a časem 20:00 – 22:00 počítají, nikdo účast svého předsedy či volebního lídra nijak nezpochybnil,“ dodává Blinková.


Redakce HlídacíPes.org připravila exkluzivní publikaci
mapující byznys i záměry Andreje Babiše.

Křest publikace již 21. září 2017.


Televize Nova na dotazy k plánovanému duelu zaslané včera zatím neodpověděla. Předvolební debata by se ale měla vysílat 19. října od půl desáté večer.

Pro Babiše to skýtá zajímavou výhodu – osloví širší publikum spíše nerozhodnutých voličů, kteří se krátce před tím dokoukají na seriál Ordinace v růžové zahradě. A může se stát i to, že nepůjde o duel, ale o sólo rozhovor.

Je totiž otázka, jak na rozhodnutí Babiše zareaguje ČSSD. Druhým pozvaným do debaty na Nově by měl být totiž Lubomír Zaorálek. I s jeho účastí v takzvané superdebatě na ČT se ale již počítá. SMS zaslaná již včera Lubomíru Zaorálkovi – do jaké debaty půjde – zůstala zatím též bez odpovědi.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře